Archiwum 15 maja 2020


Metody pigmentacji
15 maja 2020, 17:41

md

Jak wiecie metod pigmentacji jest wiele ombre, microblading, hybrydowa, power effect

można by tak wymieniać. Absolutnie nie powinnaś wybierać określonej metody ze względu na to, że w danym momencie jest modna .

Czy taką metodą  brwi czy kreski zrobione ma Twoja znajoma, lub dana technika aktualnie  jest w promocji . 

Technika, intensywność, kształt kolor powinny być odpowiednio dobrane do Twojej urody, kształtu twarzy, fototypu, naturalnego łuku brwiowego, jeżeli pigmentacja dotyczy powiek do kształtu oka, do tego czy powieka ma tendencje do opadania czy nie. 

Należy dokładnie przemyśleć czy będę dobrze się czuła w takim makijażu .

W tym celu najlepiej umówić się na konsultację, doświadczona linergistka potrafi dokładnie dobrać daną technikę do każdej klientki . 

Do najbardziej popularnych metod należy microblading moim zdaniem wygląda najbardziej naturalnie czasami jest praktycznie niezauważalny . Ta technika najbardziej sprawdza się u osób, które mają dosyć gęste swoje własne brwi. Możemy wtedy ładnie je zagęścić wymodelować. Jednak przy tej technice musimy pamiętać,że po roku będziemy musiały zrobić korektę gdyż może już niewiele z niej zostać, przy tej metodzie jest mało pigmentu skóra nie jest wypełniana miejsce w miejsce, rysujemy tylko cienkie włoski co za tym idzie takie brwi szybciej się wyłuszczają .

 

Dla osób które wolą aby efekt pozostał na dłużej, osób z bardzo małą ilością włosków w łuku brwiowym, lubią wyraźniejszy makijaż, mają ciemną oprawę oczu, dla cer problematycznych, zastosowałbym metodę ombre. Zabieg wykonujemy maszynowo techniką cienia.

Kolorymetria
15 maja 2020, 15:57

 

g

 

To ogromnie ważny dział pigmentacji . Bardzo często pytacie dlaczego kolor z czasem przybiera inny odcień, przebarwia się zmienia się w niebieski lub pomarańczowy , a to dlatego , że pigment został źle dobrany  do tonacji naszej skóry 

Aby Wam troche to przybliżyć zacznijmy od początku.

Do kolorów podstawowych zaliczamy czerwony, niebieski, żółty - są to barwy pierwotne tzn, takie których nie możemy uzyskać przez połączenie innych kolorów 

natomiast barwy pochodne otrzymane w wyniku zmieszania kolorów podstawowych dają nam barwy pomarańczowy, fioletowy i zielony.

 

Barwy podstawowe i barwy pochodne odpowiednio zmieszane dopełniają się do szarości

np. czerwony zielony , żółty fioletowy. 

 

Wykorzystujemy to bardzo często w makijażu permanentnym kiedy chcemy zniwelować, zakryć pozostałości starego makijażu który przybrał inną barwę 

 

Aby dobrze dobrać pigment musimy uświadomić sobie, że będzie on pod skórą a nie na niej więc odcień skóry ma ogromny wpływ  gdyż stanowi filtr przez który widoczny będzie kolor .

 

Odcień skóry to mieszanka melaniny i hemoglobiny oraz włókien kolagenowych ,poszczególne elementy nadają jej dany fototyp wg. skali Fitzpatricka wyróżniamy 6 podstawowych odcieni 

typ I celtycki 

typ II północnoeuropejski

typ III środkowoeuropejski

typ IV śródziemnomorski 

typ V bliskowschodni 

typ VI afrykański